Amplifon - Aparaty słuchowe - Z nami usłyszysz świat
Z nami usłyszysz Świat!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wyznacz termin Twojej wizyty
Bezpłatny telefon

800 88 88 99

header-amplifon

Badanie słuchu

W razie dodatkowych pytań, szczegółów lub umówienia wizyty zadzwoń pod numer 42 205 98 87 lub bezpłatną infolinię 800 88 88 99. Dokonaj rejestracji online klikając tutaj.

Słuch to bardzo ważny zmysł, którego utrata może odebrać radość życia. Czy mają Państwo wrażenie, że ostatnio ludzie mówią bardzo niewyraźnie? Rozmowa telefoniczna nie cieszy już tak jak dawniej? A może zdarzyło się Państwu nie usłyszeć nadjeżdżającego samochodu? Sytuacje takie mogą oznaczać, że Państwa słuch jest osłabiony.

Nie trać kontaktu z najbliższymi!

Uszy są jednym z najważniejszych narządów zmysłów. Odpowiadają za rejestrowanie dźwięków, orientację przestrzenną, zrozumienie mowy, utrzymanie kontaktów międzyludzkich. Osłabienie słuchu lub całkowita jego utrata powodują, że nie możemy cieszyć się pełnią życia. „Doświadczenie, które nabyłam podczas wieloletniej pracy z osobami niesłyszącymi, pozwala mi na wysunięcie wniosku, iż osoby żyjące z osłabionym słuchem i nieleczące swojego problemu z czasem zamykają się przed światem zewnętrznym. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w tym, że mają problem ze zrozumieniem rozmówcy, czują się niekomfortowo, gdy muszą prosić o powtórzenie wypowiedzi. Często bywa, że wstydzą się swojego problemu przed otoczeniem. Boją się przyznać przed samym sobą, że mają problem.” – opowiada nam Gabriela Jasek specjalista do spraw słyszenia, kierownik Centrum Słuchu Amplifon w Łodzi. Problem ze słuchem powoduje uczucie wyobcowania, co w trudniejszych przypadkach może prowadzić nawet do depresji.

Problem się pogłębi, nie mija jak grypa!

Następstwom spowodowanym pogorszeniem słuchu w większości przypadków można zapobiec. Jednak w wielu osobach wciąż pojawia się opór przed próbą rozwiązania problemu. Zamiast poprosić o pomoc, izolują się, wycofują z życia społecznego. Trudno jest rozpoznać trudności ze słyszeniem. „Ubytek słuchu zazwyczaj pojawia się wolno i stopniowo. W ten sposób staje się stanem, do którego się przyzwyczajamy, co bardzo utrudnia wykrycie. Zanik słyszalności choćby niektórych dźwięków powinien nas zaalarmować i zmotywować do przynajmniej corocznego uczestnictwa w badaniu, które pomoże wykryć problem”– mówi Gabriela Jasek. Specjalistka wiele razy podkreślała, że bardzo ważne jest, aby w odpowiednim czasie trafić do specjalisty słuchu. Nawet, jeśli brzmi to niewiarygodnie można zapomnieć jak słyszeć. „Ośrodek słuchu naszego mózgu przy długotrwałym uszkodzeniu zapomina jak brzmią niektóre hałasy, głosy czy melodie. Brzmią ciszej i zależnie od typu ubytku, utrwalają się w formie zniekształconej, fałszywej. Zwlekając, może okazać się, że jest za późno i nawet najnowocześniejszy aparat słuchowy nie rozwiąże kłopotów. Dźwięki staną się głośniejsze, ale pacjent nadal nie będzie rozumiał mowy.” – naświetlił sedno problemu fachowiec.

Zbadaj słuch już dzisiaj!

Dzięki kampanii zapobiegawczej Amplifon, dajemy Państwu możliwość uczestniczenia w bezpłatnym, kompleksowym badaniu słuchu. Każda osoba zainteresowana badaniem otrzyma wyznaczony termin, co pozwoli uniknąć czekania w kolejce. Dodatkowo umożliwiamy wypróbowanie aparatów słuchowych w domowych warunkach. Zapewniamy dyskrecję. Warto już dzisiaj się zarejestrować!

W razie dodatkowych pytań, szczegółów lub umówienia wizyty zadzwoń pod numer 42 205 98 87 lub bezpłatną infolinię 800 88 88 99. Dokonaj rejestracji online klikając tutaj.

Jesteś tutaj: Badanie słuchu