Amplifon - Aparaty słuchowe - Z nami usłyszysz świat
Z nami usłyszysz Świat!

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wyznacz termin Twojej wizyty
Bezpłatny telefon

800 88 88 99

środa, 15 maja 2013 23:25

Przed zakupem aparatu słuchowego, czyli droga do poprawy słyszenia

Napisała
  • Jeśli od jakiegoś czasu zauważyli Państwo pogorszenie słyszenia,
  • Jeśli wydaje się Państwu, że domownicy, współpracownicy mówią ciszej i mniej wyraźnie,
  • Jeśli Państwa telewizor musi być ustawiony głośniej niż kiedyś,
  • Jeśli będąc w towarzystwie mają Państwo kłopoty ze zrozumieniem osób, a na ulicy słychać tylko hałas...
...to znaczy, że najprawdopodobniej Państwa słuch uległ dużemu pogorszeniu.
Jeśli czują Państwo z tego powodu dyskomfort i chcieliby Państwo poprawić sobie komfort słyszenia oraz życia, najwyższy czas zdecydować się na aparat słuchowy. Oprócz poprawy jakości słyszenia, rozumienia mowy, zapewnia rehabilitację narządu słuchu.

Proces doboru aparatu słuchowego jest bezpłatny, a składnikami jego są: dokładny wywiad, sprawdzenie przewodu słuchowego, badanie audiometryczne z audiometrią mowy, dobór i programowanie aparatu słuchowego, testowanie w domu, doradztwo, broszury informacyjne, instrukcje.

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się na badanie słuchu do gabinetu protetyki słuchu. W gabinecie słuchu Amplifon badanie słuchu zostanie przeprowadzone bezpłatnie przez wykwalifikowanych protetyków słuchu. Badanie składa się z audiometrii tonalnej – badającej słyszenie dźwięków i audiometrii mowy. Badanie audiometryczne poprzedzi dokładny wywiad medyczny i audiologiczny. Badanie słuchu da nam obraz ubytku słuchu, a w połączeniu z wywiadem stworzą bazę do właściwego doboru aparatu słuchowego, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Po dokładnej interpretacji wyniku badania protetyk przedstawi oferty aparatów dobrane dla Państwa. Podczas analizy zostaną wzięte pod uwagę Państwa preferencje.

Państwa protetyk słuchu dobierze odpowiedni aparat słuchowy i zaprogramuje go indywidualnie do Państwa potrzeb. Będą Państwo mogli wypróbować i porównać słyszenie różnych modeli aparatów słuchowych. Wybrany model będą Państwo mogli wypożyczyć i testować w domu przez okres nawet do 14 dni. Wypożyczenie aparatu jest bezpłatne i niezobowiązujące do zakupu. W trakcie wypożyczenia zaleca się wizytę kontrolną celem regulacji i ewentualnej korekty ustawień. Jeśli pomoc słuchowa będzie dla Państwa odpowiednia Państwa protetyk słuchu przekaże wszystkie istotne informacje na temat całej gamy funkcji, użytkowania oraz pielęgnacji aparatów.

Istnieje możliwość ubiegania się o częściowe dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dofinansowanie to dotyczy każdej ubezpieczonej osoby w NFZ. Czyli dotyczy wszystkich osób pracujących, niepracujących ale zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, niepracujących, ale płacących samodzielnie składki ZUS, prowadzących własną działalność gospodarczą, uczących się oraz emerytów i rencistów.
Czytany 4708 razy
Katarzyna Kuchno

Protetyk słuchu

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej w tej kategorii: Refundacja z NFZ i MOPS »
Jesteś tutaj: Porady Przed zakupem aparatu słuchowego, czyli droga do poprawy słyszenia